שיטה ייחודית המבוססת על היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו. בתרגול השיטה מופעלים השרירים הטבעתיים, שרירים הנמצאים סביב פתחים שונים בגופנו, ואשר פועלים על פי התנועה הבסיסית של החיים: תנועת פעימה של כווץ- שחרור, פתיחה- סגירה.
פאולה גרבורג (1907-2004), מי שהמציאה ופיתחה את "שיטת השרירים הטבעתיים", נולדה בהמבורג, גרמניה וגדלה בברלין. בנעוריה למדה בלט קלאסי, נגינה בפסנתר ופיתוח קול. עם עליית הנאצים לשלטון עלתה עם משפחתה לישראל והתגוררה בתל-אביב.
השיטה מטפלת במקרים שונים וביניהם: בעיות במערכת השתן, הנשימה העיכול, שיקום לאחר תאונה ושבץ, הכנה ללידה ושיקום אחריה. השיטה מתאימה לכל הגילאים מילדים עד מבוגרים, לנשים ולגברים.